8 jautājumi, kurus vajag uzdot sev, pirms uzņēmējdarbības sākšanas

Jūs esat noguris strādāt darbā, kur jūs neviens neciena, kur jums nav nekādu izredžu kāpt pa karjeras kāpnēm un saņemt algas pielikumu? Tagad jums ir radusies doma, aiziet projām no darba, uzsākt pašam savu uzņēmējdarbību, ir vēlēšanās, pašam būt priekšniekam un noteicējam. Tādu lēmumu var tikai uzslavēt, bet pirms aizejat no darba un sākat nodarboties ar uzņēmējdarbību, uzdodiet sev dažus jautājumus un ieskatieties patiesībai sejā!
Jūs jau 100% esat apzinājies, ka tik tiešām esat nelaimīgs un neapmierināts ar savu darbu, jūs esat nolēmis darīt tā, kā to jau daudzi ir izdarījuši pirms jums – sekot saviem sapņiem un kļūt par uzņēmēju.
Ja tas viss attiecas uz jums, tad uzdodiet sev šos jautājumus.
1. Jūs tik tiešām vēlaties strādāt savā labā?
Vai bizness, uzņēmējdarbība ir tas, ko jūs vēlaties darīt, vai jūs esat gatavs tam veltīt sevi visu un tas ir tieši tas, par ko jūs visu mūžu sapņojat? Vai jūs vienkārši mēģināt aizmukt no apnikušā priekšnieka vai no garlaicīgā darba? Ja jūs, esat nopietni nolēmis uzsākt uzņēmējdarbību, tas ir brīnišķīgi, bet ja gribat aizmukt no problēmām darbā, tā nebūs labākā ideja.
2. Vai jūs esat gatavs pazaudēt kaut ko svarīgu priekš sevis un attālināties no saviem radiniekiem un draugiem?
Ja jūsu dzīvesbiedrs, ģimene vai draugi nav stāvā sajūsmā no jūsu idejas, tad ir iespējams, ka jūsu attiecības var kļūt saspīlētas, vai arī vispār, var pārtrūkt. Jums jārēķinās arī ar tādu dzīves pavērsienu. Ja jūs, tādām pārmaiņām neesat gatavs, tad ir iespējams, ka aiziešana no darba un sava biznesa uzsākšana, nav domāta priekš jums. Bet ja esat gatavs, tad ir iespējams, ka jaunas iepazīšanās un attiecības, ir tieši tas, kas jums tik ļoti pietrūka.
3. Vai es tuvākā gada laikā, pēc uzņēmējdarbības uzsākšanas, būšu spējīgs sevi nodrošināt?
Visdrošākais ceļš sākt savu biznesu ir, attīstīt to lēnām un aiziet projām no darba tikai tad, kad bizness sāk nest peļņu. Tā rīkojoties, jūs būsiet spējīgs nodrošināt sevi tik ilgi, kamēr jūsu bizness nebūs uzņēmis vajadzīgos apgriezienus.
4. Vai es esmu gatavs strādāt 80 stundas nedēļā?
Uzņēmēji ir gatavi strādāt kaut vai 80 stundas nedēļā, jo sava biznesa uzsākšana nozīmē to, ka jums būs jādara viss, lai tas veiksmīgi attīstītos un ne jau vienmēr tas būs jautri un patīkami. Jūs saskarsieties ar daudzām darba stundām, negulētām naktīm, bet visi šie upuri nākotnē atmaksāsies ar pienācīgiem rezultātiem.
5. Vai es māku samierināties ar neveiksmēm?
Neveiksmes – tā ir neatņemama, jūsu veiksmes ceļa sastāvdaļa un to jums var apliecināt jebkurš veiksmīgs cilvēks. Viņi visi ir kļūdījušies un neskatoties uz to, sasnieguši savu mērķi.
Ir iespējams, ka jūs baidāties kļūdīties, bet atcerieties, ceļš uz panākumiem ir ērkšķains un ja jūs kādā brīdī nolaidīsiet rokas un visu atstāsiet novārtā, ja jūs nevarēsiet pārdzīvot neveiksmes un izgāšanos, tad uzņēmējdarbībā nav domāta jums.

6. Vai mūžīgā pieķeršanās darbam var pilnībā sagraut manu dzīvi?
Daudzi cilvēki sēž savā darbā un pacieš priekšniecību un garlaicīgo darbu tikai tāpēc, ka tā ir visdrošākā izvēle. Viņi visi saņem stabili algu, tātad nav nekāda riska. Bet, biežā pārdzīvošana par darbu, domas, kā to saglabāt, sāk graut cilvēka dzīvi. Ja jums iespēja saglabāt darbu liekas svarīgāka, par sekošanu saviem sapņiem, tad uzņēmējdarbība nav domāta jums.
7. Vai es esmu pietiekami disciplinēts?
Ja jūs gribat kļūt par priekšnieku pats sev, tad jums ir jābūt labi motivētam. Vai jūs varēsiet piespiest sevi, mosties agri no rītiem, lai sava biznesa labā varētu darīt pēc iespējas vairāk? Ja jūs saprotat, ka jums ar pašdisciplīnu ir problēmas, vēlreiz apsveriet domu par biznesa uzsākšanas nepieciešamību.
8. Vai es varēšu tirgū piedāvāt to, kas ir vajadzīgs?
Pircēji un klienti ir gatavi maksāt naudu par to, lai tiktu apmierinātas viņu vajadzības. Jūs varēsiet kļūt par veiksmīgu uzņēmēju, ja būsiet spējīgs sniegt cilvēkiem to, kas viņiem ir nepieciešams.